II. VELKÁ KONFERENCE REGENERATIVNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ

II. VELKÁ KONFERENCE REGENERATIVNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ 22. dubna 2024, novinky

REGISTRACE SPUŠTĚNA ZDE.
 

Regenerativní zemědělství se stává stále populárnější alternativou tradičních zemědělských praktik, a to z dobrého důvodu. Existuje mnoho praktických zkušeností a nových technologií, které mohou pomoci při úspěšném přechodu do regenerativního zemědělství.

Podívejme se tedy na některé z hlavních témat diskutovaných na Velké konferenci regenerativního zemědělství, která se po roce koná hlavně díky vašemu zájmu (pozvánka zde)

 

Podrývání bez otáčení půdních horizontů

Podrývání bez otáčení půdních horizontů je jednou z klíčových technik regenerativního zemědělství. Tato metoda minimalizuje narušení půdní struktury a mikroorganismů, což přispívá k zachování půdního života a zlepšuje zadržování vody a živin v půdě.

Zkušenosti po prvním roce v regenerativním zemědělství

První rok v regenerativním zemědělství může být plný výzev a nových zkušeností. Nicméně mnoho zemědělců uvádí, že i přes počáteční obtíže vidí pozitivní změny ve zdraví půdy, výnosnosti plodin a celkové udržitelnosti farmy.

Stripper header: Přínos technologie v regenerativním zemědělství

Stripper header je technologie, která umožňuje sklizeň plodin bez zásadního poškození rostlin nebo půdy. Tato technika může být velmi prospěšná pro regenerativní zemědělce, kteří se snaží minimalizovat erozi půdy a zachovat zdraví půdního mikrobiomu.

Diskuze

Po deseti letech mohou zemědělci, kteří se regenerativnímu zemědělství věnují, poskytnout důležité poznatky o dlouhodobých výsledcích a efektivních postupech. Jejich příběhy mohou poskytnout inspiraci a cenné rady ostatním, kteří teprve začínají.

 

 

Sponzor akce: Carboneq, Shelbourne Reynolds, Agreena
Partner akce: Agromanuál.cz, Živá půda, Spolek pro regenerativní zemědělství, Profi Press s.r.o., Asociace soukromého zemědělství ČR

Novinky

10 čen

NOVÝ KATALOG OSIV | PODZIM 2024

Naše nejnovější nabídka odrůd pro nadcházející sezónu je již k dispozici.

Prohlédněte si nový Katalog osiv PODZIM 2024 zde.

 

Pokud potřebujete ...

Více
17 kvě

POLNÍ DNY | 2024

Vážení zákazníci, zemědělci, 

přijďte se s námi podívat na nadcházející akce plné inspirace a nových poznatků, které nás čekají v následujícím měs...

Více
CZ SFS banner na web 2.jpg

Naše produkty

Unikátní řada přípravků SOUFFLET AGRO
Více zde