Shelbourne Reynolds

 

Světový leader na poli vyčesávacích lišt

Továrna o rozloze 10 000 m2 na pozemku o rozloze 2 ha se nachází na anglickém venkově ve Stantonu nedaleko Bury St. Edmunds v hrabství Suffolk a v současné době zaměstnává 150 lidí a využívá nejmodernější výrobní zařízení: CNC obrábění, laserové řezání oceli a jedno z největších zařízení na práškové lakování ve Velké Británii. Většina v současnosti vyráběných produktů jsou stroje, které vznikly ve vlastní projekční kanceláři, kde jsou dále vyvíjeny a zdokonalovány.

Velmi vysoký podíl výroby se odehrává ve vlastní režii, včetně veškerého obrábění a řezání ozubených kol. Závazek společnosti k inovacím se dobře uplatnil na exportním trhu, kdy se více než polovina produkce vyváží do více než 50 zemí světa.

testing header.png

Co je Stripper header?

Stripper header neboli „vyčesávací lišta“ je typ kombajnové lišty, která odděluje zrno od rostliny a ponechává stéblo na poli. Stroje fungují na principu rotujících prstů, které jsou schopny zachytit a vytáhnout zrno z klasu obilovin a vyznačují se vyšší pracovní rychlosti, díky menšímu množství materiálu procházejícího kombajnem.

Výhody vyčesávací lišty

  • Ranější sklizeň
  • Úspora paliva (min. 30 %)
  • Záchrana poničených porostů
  • Lepší kvalita zrna
  • Zadržení půdní vlhkosti
  • Výkonnost sklizně (až o 30 % větší)

 

Princip fungování

VYČESÁVÁNÍ

Při jízdě se vyčesávací hlava otáčí proti směru jízdy a 8 řad vyčesávacích prstů svléknou zrno z klasu rostliny.odděleno lištou, což znamená, že do kombajnu vstupuje převážně zrno, plevy, listy a minimum slámy.

 

01shel.png

PODAVAČ

Tento šnek posunuje materiál do středu, kde vstupuje do podávacího ústrojí kombajnu. 85 % zrna už je odděleno lištou, což znamená, že do kombajnu vstupuje převážně zrno, plevy, listy a minimum slámy.

 

02shel.png

ODDĚLOVAČE

Poté, co je zrno odděleno rotorem, řada deflektorů v liště odvádí zrno zpět do běžného šneku a sít.

 

03shel.png

 

 

Produktové řady

CVS & CSD

RSD BP.png

Řady CVS & CSD jsou k dispozici v záběrech od 6 m do 9,6 m. Jsou vybaveny pevným rámem a přípojným adaptérem. Lišta je vychýlena doprava k zajištění stability stroje kvůli přenosu hmotnosti.

XCV & XCS

XCV Cut Out.png

Řady XCV a XCS jsou k dispozici v záběrech od 9,6 m do 12,6 m. Stroj obsahuje 3 vyčesávací rotory se dvěma stejně rozmístěnými dělicími deskami. Rotory jsou kratší a pracují plynuleji a s větší spolehlivostí. Pružinový systém přípojného adaptéru ve spojení s odpruženými opěrnými koly umožňuje liště stroji kopírovat půdní nerovnosti. Centrální montáž, kompatibilní s Control Traffic Farming.

OPĚRNÁ KOLA

Gauge Wheel 1.jpg

PŘÍPOJNÝ ADAPTÉR VYHOVUJÍCÍ VĚTŠINĚ MODELŮ SKLÍZECÍCH MLÁTIČEK

Adapter Plate 1.jpg

 

Pohonný systém

CVS/XCV – Systém pohonu s proměnnými otáčkami

Otáčky rotoru se nastavují za pomoci elektrického ovladače na hnacím řemeni ve spojení s napínací pružinou na přední řemenici.

CSD/XCS – Systém pohonu vysokým točivým momentem (HTD)

Maximální výkon je přenášen na vyčesávací rotor prostřednictvím rozvodového řemene s vysokým točivým momentem. Rychlost se upravuje kombinací 3 kladek, napnutím řemene a seřízením otočné převodovky. Jednoduchá koncepce vyžadující minimální údržbu.

Ovládání

RDS.JPG

Displej v kabině umožňuje obsluze nastavení rychlosti vyčesávacího rotoru. Displej zobrazuje rychlost rotoru a šneku, dále také upozorňuje obsluhu zvukovým alarmem. 

 

Dostupné modely

 

 

1 dostupné modely.jpg

CVS/CSD

CVS Tech Data.png

XCV/XCS

XCV_XCS Tech Data1.jpg
tabulka.png

KONTAKTUJTE NÁS:

phonepng__64x64_q85_crop_subsampling-2_upscale.png__64x64_q85_crop_subsampling-2_upscale.png

Antoine Monier
Manažer zemědělské techniky a SOILTEQ
+420 607 038 571
anmonier@soufflet-ag.com

 

Radim Kužel
Technický obchodní zástupce
+420 722 994 786
rkuzel@soufflet-ag.com

 

 

czech_republic_map_2021_mapa_sky-02.png__730x417_q85_crop_subsampling-2_upscale.png