Stroje Sky Agriculture pro konvenční, regenerativní i ekologické zpracování půdy

Stroje Sky Agriculture pro konvenční, regenerativní i ekologické zpracování půdy 13. října 2021, Agroportal24h

Koncept Sky Agriculture, tvořený secími stroji Easy Drill a Maxi Drill doplněnými talířovým podmítačem Methys, představuje integrované řešení schopné zlepšit strukturu půdy, zvýšit biologickou aktivitu půdy nebo snížit množství používaných průmyslových hnojiv a postřiků. Pojďme se na tuto techniku podívat podrobněji. 

Nové články

15 čec

Velká konference o regenerativním zemědělství | 2024

Doporučení a nové poznatky pro systém hospodaření, který se zaměřuje na zlepšení zdraví půdy a ekosystémů, zazněly na konferenci v Koutech na Havlíčkobrodsku. Tu pořádala koncem května již podruhé společnost SOUFFLET AGRO. Hlavními hosty byli Antonio Pereira a Gaëtan Bouchot z Francie, kteří prezentovali zkušenosti s 10 lety hospodaření regenerativním způsobem. Zaměřili se hlavně na plodiny, které se pěstují i u nás, tzn. pšenici ozimou, ječmen ozimý, ječmen jarní a řepku ozimou. Na akci byl přítomen a podělil se o své zkušenosti i Ing. Josef Čejka, hlavní agronom ZD Dolní Újezd, kde se na meziplodiny a půdoochranné technologie dlouhodobě zaměřují.

 

Celý článek od Agromanál.cz si můžete přečíst ZDE

4 dub

OSR Protect - exkluzivní inovace pro pěstitele řepky ozimé

Pod cizojazyčnou zkratkou OSR Protect se může skrývat několik neznámých z hlediska jejího významu i názvu. OSR = „Oil seed rape“ nebo česky řepka olejka, chcete-li i jinak „Opět se radujme“ z pěstování řepky ozimé a Protect, jakožto překlad ochrany růstového a produkčního potenciálu této stále významné tržní plodiny. Jedná o inovativní směs hybridu řepky SOUFFLET SEEDS a podpůrných bobovitých, zcela vymrzajících plodin (pískavice řecké seno, jetel alexandrijský, čočka jedlá), která je namíchaná v jednom pytli pro jedno výsevní ústrojí. Jejímž úkolem je přilákat pozornost pěstitelů ve smyslu udržitelného a rentabilního pěstování. 

 

článek k přečtení ZDE

 

Novinky

10 čen

NOVÝ KATALOG OSIV | PODZIM 2024

Naše nejnovější nabídka odrůd pro nadcházející sezónu je již k dispozici.

Prohlédněte si nový Katalog osiv PODZIM 2024 zde.

 

Pokud potřebujete ...

Více
17 kvě

POLNÍ DNY | 2024

Vážení zákazníci, zemědělci, 

přijďte se s námi podívat na nadcházející akce plné inspirace a nových poznatků, které nás čekají v následujícím měs...

Více
Další novinky